(10. september) Rímske hry a Limes Day 2016

Rimske hry Limes Day 2016

Podujatie Rímske hry prináša návštevníkovi pohľad do dejín starovekého Ríma. Aktuálny 19. ročník sa spojil s podujatím Limes Day (3. ročník).

Ústrednou témou 19. ročníka Rímskych hier sú Rímske múdrosti. Novinkou je Rímska škôlka, ktorá privíta deti vo veku 3 až 6 rokov. Tešiť sa môžete na nástup legionárov, prednášku o rímskom stravovaní i gladiátorské zápasy na život a na smrť. To všetko od 10. do 18. hodiny v Múzeu Antická Gerulata Rusovce.

Program:

Rímske hry 2016 – Múzeum antická Gerulata, Rusovce
10:00 h – slávnostné otvorenie
11:00 h – nástup legionárov a vyhodnotenie súťaží
12:20 h – Ab ovo ad malo. Prednáška o rímskom stravovaní, stolovaní, vyhodnotenie súťaží.
14:00 h – rímske múdrosti
15:00 h – rytmy starovekého Ríma, vyhodnotenie súťaží
16:00 h – fladiátorské zápasy  na život a na smrť, vyhodnotenie súťaží
17:40 h – slávnostné ukončenie

Lístky sú k dispozícii zdarma v Kancelárii prvého kontaktu (Oddelenie pre servis občana, Magistrát Hlavného mesta SR Bratislavy, Primaciálne námestie 1, od 22.8. v úradných hodinách).

Na miesto bude premávať Archeobus. Odchádza zo zástaviek MHD: Most SNP 11:00, Rusovce Gerulata 11:45.
Trasa: Most SNP, Rusovce Gerulata, Jarovce, Kittsee, Berg, Edelstal, Prellenkirchen, Archeo park Petronell Carnuntum a späť.

 

POZOR!!! Zdanlivo kultúrno-historické podujatie je zamerané aj na šport, resp. poznávanie historie prostredníctvom športu. Súčasťou podujatia je aj cyklovýlet, ktorého časť povedie v trase starej rímskej cesty z Carnunta do Gerulaty. Zraz: 8.50-9.00 – Pod mostom Lafranconi, na petržalskej strane, prosíme Vás prihlasujte sa na mail: skybeno(et)gmail.com . Ostatné informácie a kontakty nájdete v prílohe TU CYKLO LIMES Program

 

archeobus A4

Ďalšie informácie môžte nájsť aj TU